קליניקה: צפון תל אביב

א - ה בין השעות 22:00 - 09:00
יום ו בין השעות 15:00 - 09:00

יועצת גמילה מחיתולים

גמילה מחיתולים, המקום בו שאיפתו של כל הורה לייצר תהליך מוצלח, קל, מהיר וחד פעמי.

יחד עם זאת, הורים רבים לא לוקחים בחשבון את מוכנותו של הילד לתהליך.פעוט שמגיע לתהליך בחוסר בשלות יגלה התנגדות, דבר שיכול להוביל לפעולה ההפוכה לרצונם ושאיפותיהם של הוריו, יכול להפוך לנושא טראומתי עבור הילד. אל תנסו להשוות את ילדכם לילדים אחרים בגילו, זאת בשל העובדה שלכל ילד יש קצב התפתחות שונה מהאחר המתבסס על הקניית הרגלים אשר יצרתם מיום היוולדם.

למה חשוב להיוועץ ביועצת גמילה מחיתולים?

ליווי, ידע והכוונה

יועצת גמילה מחיתולים מספקת להורים ידע תיאורטי ומעשי בעניין התהליך, שלבי הגמילה מחיתולים, איך למנוע בעיות בגמילה וכמובן כיצד לפתור בעיות של פספוסים, עצירויות, חוסר שיתוף פעולה, 'חרדת אסלה' מצד הילד באופן שלא יפגע בדימוי העצמי החיובי של הילד ובלי לעורר כעס ואווירה משפחתית עכורה בבית.   

היועצת, בעיצומו של התהליך, מאבחנת את רמת הבשלות של הפעוט. היא מסתמכת על מאפייני הגיל והשלב ההתפתחותי בו נמצא הילד וזאת בכדי לספק מענה לצורך של להורים המעוניינים לקבל ידע והכוונה לגמילה מוצלחת מחיתולים.

כיועצת גמילה מחיתולים, אני מאמינה שבעיות רבות הקורות בתהליך גמילה מחיתולים קשורות בקשר ישיר למאפייני הגיל, השלב הפסיכולוגי וההתפתחותי של הילד.

מהם הסממנים לבשלות הפעוט לקראת תהליך הגמילה מחיתולים?

סביב גיל שנתיים הילד מראה מוטיבציה גבוה לשליטה, בוודאי אתם מכירים את זה בדוגמאות: "אני לבד", "אני רוצה", "לא בא לי", התנהגויות רבות של סרבנות ועקשנות היכולות להוציא אתכם מן הדעת ומערימות קשיים בהתלהבות סביב הגמילה.

לפני שהגמילה הופכת לבעיה בואו להתייעץ עם יועצת גמילה מחיתולים

בכדי להחליט אילו מבין התהליכים מתאים לכם יותר, אני מזמינה אתכם לשיחת ייעוץ ראשונית בטלפון בה נדון בסיבה לפנייתם אל יועצת גמילה מחיתולים (הרבה פעמים הפתרון כבר נמצא בעצם השאלה ובאמצעות טיפ קטן או הכוונה קצרה ובכך נפתרת הבעיה).

במידה שנרצה להרחיב את השיחה אשמח לתאם עמכם פגישת הדרכה האורכת כשעה וחצי, בה נתייחס לסדר היום, לדרכים לפתרון הבעיה מבלי לפגוע בדימוי העצמי של ילדכם ואספק לכם כלים פרקטיים להתנהלות יום יומית עד לפתרון הבעיה כולל כלים להתנהלות בתוך המסגרת החינוכית של הילד (במידת הצורך ניתן לערוך שיחה עם הגננת).

  • פגישת הדרכה/הכוונה חד פעמית – פגישה הנערכת בקליניקה השוכנת בצפון תל אביב. כמצויין מעלה, הפגישה אורכת כשעה וחצי ורצוי ששני ההורים יהיו נוכחים בה (במידה ומעורבת מטפלת/ סבתא וכדומה יתכן ותידרש להגיע גם לפגישה זו בכדי ליצור אחידות בתהליך הטיפול).
  • בפגישה זו אנחה אתכם, תוך הסברים על מאפייני הגיל הרך ועל השלבים ההדרגתיים לגמילה מחיתולים, איך ליצור הצלחה בתהליך על ידי יצירת מוטיבציה אצל הילד ושמירה על הסמכות ההורית והגבולות. כמו כן, תלמדו כיצד להתייחס ל"פספוסים" של הילד, עצירות ו/או חרדה משימוש באסלה. לאחר מכן, ולפי הצורך תתאפשר תקשורת טלפונית/ באמצעות מיילים בנושא.

למידע נוסף לגבי גמילה מחיתולים והתהליך כולו הכנסו למדריך הגמילה מחיתולים.

מתוך התכנית "בוקר חם" עם קובי מחט ודנה פאן לוזון
שודר בתאריך 6.4.17

הצטרפו לדף הפייסבוק הייחודי שלי הנותן מענה לכל מה שרציתם לדעת על גמילה ועוד