home6, home, house, building
clock3, clock, time, schedule
phone6, phone, contact, telephone, support, call
קליניקה: צפון תל אביב

א - ה בין השעות 22:00 - 09:00


072-371-3370  |  efratkeidar@gmail.com
Facebook
 

הלוחשת לתינוקות

טרייסי הוג (ז"ל) כותבת הספר, למעשה המציאה את תחום ייעוץ השינה. היא לימדה במשך שנים רבות את ההורים האמריקאיים כיצד להרדים את ילדיהם. חייבת להודות שכאמא טרייה בדימוס, גם אני קראתי את הספר "סודותיה של הלוחשת לתינוקות" ואף יישמתי את החלק העוסק ב'איך לגרום לתינוק שלי לישון' בהצלחה, אך זה עבד רק כאשר מלאו לביתי כמעט 6 חודשים (ולא קודם כפי שטרייסי טוענת שאפשר).  

שיטת ה – E.A.S.Y שפיתחה, בעייתית ליישום ושנוייה במחלוקת בקרב העוסקים בתחום ובוודאי לא מתאימה לתינוקות מגיל אפס כפי שהיא טוענת. אני מאמינה שלפני גיל חמישה חודשים אין מקום לעבודה על ההיפרדות של התינוק מאימו על ידי עבודה על סדר יום ו"האכלת חלום" (האכלה של התינוק כל זמן קצוב).

עד גיל חמישה חודשים הסימביוזה בין האמא והתינוק היא הכרחית להתפתחותו התקינה של הילד. לתפיסתי, התינוק אינו בשל עדיין לרעיונות שהיא מציעה. רצוי לקרוא את הספר אך לא לקחת את רעיונותיה כדברי אלוהים חיים, הפעילו טוב  את האינסטינקטים שלכם ואת רגשי ההורות שלכם לפני נקיטת פעולה כזו או אחרת אל מול התינוק, בין אם קראתם על כך אצל הלוחשת או בכל ספר אחר.

​יחד עם זאת לחלק שהיא מביאה על "הורות משובשת" ועל הקניית הרגלים רעים לתינוק אני מתחברת וממליצה לכל ההורים להתחיל לקרוא את הספר מהפרק הזה שלצערי דווקא מופיע בסוף הספר.

כמו כן, מופיעים בספרה כמה כללי אצבע שאימצתי ואני עובדת איתם בתהליכי ייעוץ שינה והעיקרי מבינהם הוא התמדה - זהו סוד כל העניין, כן?!
לא תתמידו לא תשיגו כלום. מדובר פה בעבודה מאומצת של מספר שבועות, של שילוב כוחות של כל בני המשפחה ושל שמירה על כללים קבועים גם לאחר התהליך עצמו.

בתהליכי ייעוץ השינה שאני מעבירה להורים לתינוקות אני משלבת את שיטת  "הרם הורד" של הלוחשת, את עקרונות הבניית סדר היום על פיה בהתאם לצרכים של הילד ומשפחתו. כאמור, יש דברים שלקחתי ואני משתמשת בהם באופן העבודה שלי ויש דברים שאינם מקובלים עלי כלל וכלל. 

יועצת שינה - דרכים אפשריות לפתרון הבעיה של ילדכם
  1. פגישה חד פעמית.
  2. תהליך ייעוץ שינה הכולל ליווי ותמיכה עד להצלחה מלאה - בהתחייבות!
בכדי להחליט אילו מבין שני התהליכים מתאימים לכם יותר, נקיים שיחת אבחון ראשונית בטלפון בה נבין את סיבת פנייתכם לייעוץ שינה (הרבה פעמים הפתרון כבר נמצא בעצם השאלה ובאמצעות טיפ קטן או הכוונה קצרה משתנה ונפתרת). במידה ונבין יחד שאכן יש צורך בפגישה אשלח לכם במייל שאלון קצר בו תצטרכו לפרט את סדר היום של הילד, זמני שינה, התנהלות אחר הצהריים, תהליך טקס השינה, זמני האכלה וכדומה מה שיאפשר לבחון את סדר היום הנתון של ילדכם. לאחר מכן ובהתאם לניתוח השאלון אותו מילאתם תיבנה תוכנית עבודה בהתאם לצרכי המשפחה.
  • פגישה חד פעמית - פגישה פרונטלית הנערכת בקליניקה השוכנת בשכונת בבלי בתל אביב, הפגישה אורכת כשעה וחצי ורצוי ששני ההורים יהיו נוכחים בה (במידה ומעורבת מטפלת/ סבתא וכדומה יתכן ותידרש להגיע גם לפגישה זו בכדי ליצור אחידות בתהליך הטיפול), בפגישה זו תינתן ותוסבר תכנית העבודה בהסתמך על שאלון שתמלאו טרם פגישתנו ויינתנו כלים להתמודדות בצורה קונקרטית עם בעיות השינה וכיצד ליישם אותם לאורך זמן עד לפתרון המיוחל. לאחר מכן, ולפי הצורך תתאפשר תקשורת טלפונית/ באמצעות מיילים בנושא, אך לא באופן רציף כפי שקורה בתהליך הארוך.
  • תהליך ייעוץ שינה - מיועד בעיקר למשפחות אשר מתקשות לבצע את התהליך בצורה עצמאית ומעוניינות בליווי אישי לאורכו. התהליך אורך כשישה שבועות וכולל ליווי טלפוני/ באמצעות מיילים על בסיס יומי עד להשגת התוצאה הרצויה - הצלחה מלאה - בהתחייבות!
 
 לפרטים נוספים וייעוץ טלפוני ראשוני חייגו עכשיו 
072-371-3370