home6, home, house, building
clock3, clock, time, schedule
phone6, phone, contact, telephone, support, call
קליניקה: צפון תל אביב

א - ה בין השעות 22:00 - 09:00


072-371-3370  |  efratkeidar@gmail.com
Facebook
 

יועצת שינה

יועצת שינה לתינוקות לוקחת בחשבון את שלבי התפתחות התינוק ברמה הפיזית והרגשית.

ישנם תינוקות רבים הישנים טוב, נרדמים עצמאית ומתעוררים בכדי לאכול וחוזרים לישון כמתבקש. לפתע, בעקבות שינוי פיזיולוגי (מחלה, חיסון, בקיעת שיניים) או בעקבות המצב הפסיכולוגי הטבעי של התינוק (חרדת זרים, חרדת נטישה, כניסה לגן), התינוק מתקשה להיפרד מהוריו בכניסה לשינה, מה שבא לידי ביטוי בבכי קורע לב ו/או מתחיל להתעורר משנתו מספר רב של פעמים בלילה, נזקק להורה יותר מהרגיל, בוכה יותר מהרגיל, ואז ההורה העייף נותן מענה אינסטנט בצורת נדנוד, החזקת ידיים, שירה, דיבור, בקבוק מים כתחליף, ציצי - אם מדובר באם מניקה, לינה משותפת במיטת ההורים וכל דבר שיכול לסיים את הסאגה המעייפת הזו באמצע הלילה או בכניסה לשינה.

יועצת שינה לתינוקות עד גיל שנה, בשונה מיועצת שינה לפעוטות מגיל שנה עד חמש, מתמקדת בהקניית הרגלי שינה בריאים לתינוק על ידי מיקוד בטכניקה בעיקר, עם שימת דגש על חינוך ופחות על גבולות. הגבולות צריכים להיות של ההורים ולא גבולות לתינוק.

תפקידה העיקרי של יועצת שינה, ללמד את ההורים כיצד להתמודד עם השינויים הללו, שלמעשה קורים כל כמה שבועות בגיל הרך ולתת להורים כלים תאורטיים ומעשיים להתנהל לאורך זמן עם השינויים באופן עצמאי ללא תלות ממושכת ביועצת. 

מחקרים רבים שנעשו בנושא הרגלי שינה אצל תינוקות מראים שרק אחד מכל חמש תינוקות ירדם באופן עצמאי, הורים רבים נוטים להאמין ש"הטבע יעשה את שלו" ועם הזמן התינוק/ת ילמדו לישון לבד. במקרים רבים, הסבלנות אכן משתלמת כל עוד לא מדובר בתהליך העובר את גיל חמישה חודשים מאחר ובגיל זה המלטונין (הורמון השינה) כבר נמצא במצב יציב ואם התינוק/ת עדיין לא נרדם/ת באופן עצמאי ישנו סיכוי גדול שיווצרו בעיות שינה אשר ילוו אותו ואת ההורים בשנים הבאות, תיווצר תלות בהרדמות כמו כן, חרדת נטישה מה שיהפוך בסופו של דבר את הטיפול בבעיית השינה לארוך יותר ומורכב הרבה יותר.

השפעת השינה כגורם ישיר על התפתחות תינוקות
תינוקות עד גיל שנתיים מבלים כמחצית מחייהם בשינה וזאת בשל התפתחות המוח ויצירת הקשר אל תאי העצב.
 
 לפרטים נוספים וייעוץ טלפוני ראשוני חייגו עכשיו 
072-371-3370

טיפול בבעיות שינה אצל תינוקות בעזרת יועצת שינה
לעיתים, מעורבות רבה של ההורים בפעולה "הטבעית" של שינה אצל תינוקות מונעת מהם לפתח הרגלי הרגעה והרדמות באופן עצמאי.

הפרעות שינה אצל תינוקות אשר אינן מאובחנות ומטופלות לאורך זמן יכולות להשפיע בשלב מאוחר יותר על התפתחותם הגופנית, הנפשית והשכלית. יועצת שינה תספק לכם את הכלים הדרושים להתמודדות עם בעיות שינה אצל ילדכם והקניית הרגלי שינה בריאים ונכונים לילד ולהורים אשר ישמשו מרכיב עקרי בהתפתחותו התקינה להמשך חייו.

סימנים מקדימים המצריכים פנייה אל יועצת שינה?
  • התעוררויות מרובות במהלך השינה.
  • קושי בכניסה לשינה.
  • גורמי תלות: נענוע, מוצץ, ידיים, בקבוק.
  • קפיצה על כדור פיזיו.
  • מילול של פיטמה.
  • מילול האוזן של ההורה.
  • זמני האכלה לא קבועים.
  • זמני שינה לא קבועים.
  • יועצת שינה - דרכים אפשריות לפתרון הבעיה של ילדכם
  • פגישה חד פעמית.
תהליך ייעוץ שינה הכולל ליווי ותמיכה עד להצלחה מלאה - בהתחייבות!

בכדי להחליט אילו מבין שני התהליכים מתאימים לכם יותר, נקיים שיחת אבחון ראשונית בטלפון בה נבין את סיבת פנייתכם לייעוץ שינה (הרבה פעמים הפתרון כבר נמצא בעצם השאלה ובאמצעות טיפ קטן או הכוונה קצרה משתנה ונפתרת).

במידה ונבין יחד שאכן יש צורך בפגישה אשלח לכם במייל שאלון קצר בו תצטרכו לפרט את סדר היום של הילד, זמני שינה, התנהלות אחר הצהריים, תהליך טקס השינה, זמני האכלה וכדומה מה שיאפשר לבחון את סדר היום הנתון של ילדכם. לאחר מכן ובהתאם לניתוח השאלון אותו מילאתם תיבנה תוכנית עבודה בהתאם לצרכי המשפחה.

פגישה חד פעמית - פגישה פרונטלית הנערכת בקליניקה השוכנת בשכונת בבלי בתל אביב, הפגישה אורכת כשעה וחצי ורצוי ששני ההורים יהיו נוכחים בה (במידה ומעורבת מטפלת/ סבתא וכדומה יתכן ותידרש להגיע גם לפגישה זו בכדי ליצור אחידות בתהליך הטיפול), בפגישה זו תינתן ותוסבר תכנית העבודה בהסתמך על שאלון שתמלאו טרם פגישתנו ויינתנו כלים להתמודדות בצורה קונקרטית עם בעיות השינה וכיצד ליישם אותם לאורך זמן עד לפתרון המיוחל. לאחר מכן, ולפי הצורך תתאפשר תקשורת טלפונית/ באמצעות מיילים בנושא, אך לא באופן רציף כפי שקורה בתהליך הארוך.

תהליך ייעוץ שינה - מיועד בעיקר למשפחות אשר מתקשות לבצע את התהליך בצורה עצמאית ומעוניינות בליווי אישי לאורכו. התהליך אורך כשישה שבועות וכולל ליווי טלפוני/ באמצעות מיילים על בסיס יומי עד להשגת התוצאה הרצויה - הצלחה מלאה - בהתחייבות!
 
אפרת קידר, מנחת הורים לילדים בגיל הרך ומטפלת זוגית ומשפחתית.
לפרטים נוספים וייעוץ טלפוני ראשוני צרו קשר

 

תינוקות אשר אינם ישנים כראוי יפתחו הפרעות שינה אשר ישפיעו באופן ישיר על התפתחותם על כן, יש צורך בבניית סדר יום תקין, להלן טבלה המתארת את שעות השינה הרצויות בהסתמך על גיל הילד וכמות השעות הרצויה: