home6, home, house, building
clock3, clock, time, schedule
phone6, phone, contact, telephone, support, call
קליניקה: צפון תל אביב

א - ה בין השעות 22:00 - 09:00


072-371-3370  |  efratkeidar@gmail.com
Facebook
 

פעוטות

לפעוטות יש קסם מיוחד. הם בדיוק מתחילים להגות את המילים הראשונות, ללכת את הצעדים הראשונים, להגיב באופן רצוני לתגובות שלנו, להתעניין בקבוצת השווים ולחייך, לחייך הרבה וזה פשוט מרטיט את הלב.

התפתחויות עיקריות אצל פעוטות
המעבר לעצמאות, צמיחת החברותיות, שיתוף בהתנסויות, פעילות גומלין בין פעוטות, מודעות לעצמי ולזולת, הבנת הזולת, רגישות חברתית וניצני המוסריות, רגשות משתנים ורגשות חדשים.

יחסי ההורה והפעוט
אחד מתפקידי ההורים בתקופת הגיל הרך הוא להתאים את התנהגותם שלהם ליכולות ולמגבלות הנוכחיות של הילד. למשל, לעזור לילד לווסת את עצמו, מאחר ובגיל הזה ילדים מסוגלים לווסת את עצמם רק בהנחיית המטפלים (הורים, מטפלת, סבא, סבתא).

תפקיד נוסף של ההורים בתקופת הגיל הרך הוא להציב גבולות נאותים לפעוט. החל מגיל שנה, מרגע שהתינוק מרחיב את התנועה בסביבתו, ההורים נותנם יותר הוראות ופקודות.

פעוט שיכול לסמוך על הוריו שיציבו לו גבולות בעת הצורך, יהיה חופשי יותר לחקור את יכולותיו בחופשיות, ולבחון עד היכן הן מגיעות. הגבולות מבטיחים לפעוט שהוריו לא יתנו לדחפיו להרחיק לכת יותר מידי. הגבולות מקנים מרחב להתפתחות להתרחש. 

להורים תפקיד מכריע בגיל הזה, החל מעצם הנוכחות הפיסית המתבקשת דרך דרכי ההתמודדות עם האתגרים הנזכרים מעלה ואופן התגובה כלפי הילד בסיטואציות יום יומיות. הסמכות ההורית נבנית ומתהווה כבר בגיל הרך ועל כן רצוי מאד להיעזר בהדרכות בקבוצה או באופן פרטני על מנת להבין את עולמו של הילד וללמוד את רזי מקצוע ההורות.

הידע נותן להורה תחושת וודאות וביטחון בדרך שלו וכך הסמכות שלו נבנית. אין זה אומר שהורה שלא למד לא יכול להיות הורה טוב אלא שהורה שנתן לעצמו הזדמנות לעצור רגע, להתבונן על ההורות שלו, לפגוש את הילד שבו פוגש את הילד שלו ולא נבהל יש לו סיכויים גבוהים מאד להיות הורה הכי טוב שיכול להיות, למצות את הפוטנציאל ההורי שלו באופן מקסימלי.

"סמכות הורית וגבולות - לא רק לומר לא" (מומלץ להורים לילדים מגיל שנה ואילך)
על מנת להיות דמות סמכות מופתית על פי מודל  הסמכות השלמה (אריה טבעון) נדרש מההורה להבין כי הסמכות היא אינה נוקשות. הסמכות מכילה בתוכה ייצוגים שונים, שיחד יוצרים את הסמכות השלמה. בהרצאה ההורים ילמדו כיצד לייצר שיתוף פעולה עם ילדם, מהו ק.ש.ר וכיצד קשר טוב עם הילד יכול לסייע כבסיס להצבת גבולות. נדון באופן ההקשבה לצרכי הילד, מהי הקשבה אמפטית וכיצד להתמודד עם כעס והתקפי זעם הנלווים בדרך כלל להצבת הגבול. ההרצאה מלווה בהרבה הומור ואמפתיה ובדוגמאות רבות מחיי היום יום בהתאמה לקבוצת הגיל המדוברת.
 
"לגדל ילד בטוח בעצמו" - על ביטחון עצמי ודימוי עצמי חיובי (מומלץ להורים לילדים מגיל שנה)
כל ההורים רוצים לדעת כיצד להעניק לילדם ביטחון עצמי, דימוי עצמי חיובי והערכה עצמית חיובית. אז איך עושים את זה? ביטחון עצמי לא נותנים, ביטחון עצמי פשוט לא לוקחים. בהרצאה זו ההורים ילמדו כיצד לתמוך בילדם ולגרום לו להבנות 'עצמי בטוח' תוך בניית יחסי אמון עם הילד וקשר מיטיב וכן נדון בתרומה של המסגרת החינוכית לעניין. הרצאה שהיא חובה לכל הורה!

"לגדל ילד חברותי" - השגת שיתוף פעולה עם הילד (מומלץ להורים לילדים בגילאי 1-6)
אחד הדברים החשובים ביותר שהורה רוצה לצייד את ילדו לחיים הוא ילד חברותי. בהרצאה זו נדון בהתפתחות החברתית של הילד מינקות עד לגיל הילדות המוקדמת, כיצד לזהות את הייחודיות של הילד, כיצד ללמד אותו להיות חלק מקבוצה, כיצד להתמודד עם קונפליקטים ומריבות בחייהם של ילדים וכיצד לטפל בקשיים בתחום החברתי ואיפה המקום של המסגרת החינוכית בעניין. בהרצאה זו ההורים יקבלו הסברים והכוונה להתמודדות עם אתגרים אלו.
 
 
פעוטות
 
גיל שנתיים הנורא
 
חרדת נטישה
 
התפתחות תינוקות
 
שלבי התפתחות הילד
 
התפתחות התינוק
 
התפתחות הילד
 
התקשרות בטוחה
 לפרטים נוספים וייעוץ טלפוני ראשוני חייגו עכשיו 
072-371-3370